Problémy a jejich řešení

From Aero Manual
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Problems and Solutions and the translation is 100% complete.

Other languages:
čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎español • ‎français • ‎magyar • ‎italiano


Popis problému Řešení
Křidélka, výškovka nebo směrovka ujíždí ihned po inicializaci systému do strany Zkontrolujte trimy a subtrimy, v neutrální pozici musí být 0% výchylka, viz záložka Diagnostika. Zvětšete pásmo necitlivosti kniplů v záložce Pokročilé.
Řízení modelu není precizní Přidejte v záložce Senzor zisk senzoru a/nebo zvyšte zisk gyra ve vysílači. Přidejte exponenciální výchylky ve vysílači.
Model osciluje přes osu křidélek, výškovky či směrovky Uberte zisk senzoru pro příslušnou osu v záložce Senzor postupně po pěti, dokud problém nezmizí. Zkontrolujte, zda je chod mechaniky dostatečně hladký.
Rotace modelu je příliš malá/velká Přidejte/uberte Dual Rate směrovky ve vysílači. Nebo přidejte/uberte parametr Počáteční reakce z záložce Pokročilé
Serva modelu kmitají náhodně bez vnějších vlivů Zkontrolujte kabeláž - spojení mezi přijímačem a systémem musí být bezchybné.
Při prudké změně se model chová gumově - zhoupne se Uberte v záložce Pokročilé parametr Počáteční reakce nebo uberte Zisk senzoru pro příslušnou osu v záložce Senzor
Reakce kniplů je opožděná nebo řízení nereaguje Přidejte v záložce Pokročilé parametr Počáteční reakce
Proces dokončení inicializace proběhl jinak než obvykle Byl uložen letový záznam z předchozího letu. Otevřete jej v záložce Diagnostika a vyřešte uvedený problém
Řídící elementy při dokončení inicializace opakovaně poskakují Jednotka byla spuštěna s aktivním záchranným režimem. Přepněte přepínač vysílače pro vypnutí záchranného režimu.